O nás a našich začiatkoch

AKO SOM SA DOSTALA K PLEMENU ŠPANIELSKY VODNÝ PES?

foto č.1

Naša láska ku zvieratám pretrváva odjakživa. Chovom ušľachtilých psov s rodokmeňom sa zaoberáme od roku 1994. Náš prvý pes s rodokmeňom bol psík Akos, plemeno Shar-pei, ktorý bol typickým predstaviteľom a spoluzakľadateľom klubu plemena "Shar-pei" na Slovensku. Neskôr v roku 2002 k nemu pribudlo spoločenské plemeno "Griffon", pri ktorom som sa naučila vystavovať a od roku 2008 pravidelne súťažiť v súťaži "Junior Handling" pre mladých vystavovateľov. V spomenutej súťaži sme dosiahli so psíkom "Goldene Horde Adamante Eldorado, import Nemecko" (na foto) nasledovné umiestnenie: NAJLEPŠÍ MLADÝ VYSTAVOVATEĽ na Slovensku roku 2011, NAJLEPŠÍ MLADÝ VYSTAVOVATEĽ na Slovensku roku 2012 (reprezentant krajiny na Svetovej výstave v Budapešti 2013).

 

Ešte predtým, než som začala dosahovať výsledky vhodné reprezentácie Slovenska, rozhodla som sa hľadať plemeno vhodné pre túto súťaž, ktoré by vyzeralo vo výstavnom kruhu elegantne, ktoré by nepĺzlo a znášalo sa s inými psami a deťmi.  Už v roku 2010 sme si rezervovali šteniatko "UVANE De Valneboeiro" a náš sen sa stal skutočnosťou. Začiatkom roka 2011 prišla na Slovensko prvá zástupkyňa plemena "Španielsky vodný pes" priamo zo Španielska.

V súčastnosti sa usilujeme o skvalitnenie chovu Španielskych vodných psov vo svete. Našimi prioritami sú hlavne zdravie, exteriér a dobré povahové vlastnosti. V roku 2012 prišiel na svet prvý vrh Španielskych vodných psov na Slovensku. Našou prioritou nie je kvantita ale kvalita. Naše odchovy môžete sledovať v iných chovateľských staniciach nielen v Európe ale aj v USA či v Austrálii. Šteniatka odchovávame s láskou, po narodení vychovávané s láskou a starostlivosťou.  Dúfame, že naše šteniatka prinesú veľa radosti novým majiteľom a tešíme sa z nových priaznivcov plemena, ktorých spoznáme vďaka spoločnej láske k plemenu "Perro De Agua Espaňol".

Touto cestou by som sa chcela poďakovať aj mojej mame - Ing.Lucii Kyseľovej, ktorá stojí pri mne od začiatku tejto náročnej cesty chovateľa a je zodpovedná za všetky tie víťazstvá a krásne spomienky našej stanice Wavelet...

S pozdravom ostáva Viktória Kyseľová, chs Wavelet

 
Webdesign pre chovatelov

© 2015 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele