Plánovaný vrh "O" - január 2021

Dňa 26.11.2020 prebehlo krytie fenky Fridy, či bolo krytie úspešné budeme vedieť o 25 dní na ultrazvukovom vyšetrení. Šteniatka by sa mohli narodiť okolo 25.01.2021. Ďakujeme majiteľke psíka - Marte Aguilar (Španielsko) za ochotu a spoluprácu na tomto vrhu! Sledujte túto stránku pre viac informácií alebo nás kontaktujte mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

  

 

O šteniatkach z našej chovnej stanice

...Vážení záujemcovia, prosím, prečítajte si túto rubriku predtým, než sa rozhodnete si zaobstarať toto krásne plemeno a kontaktovať nás...

Rodičia sú do nášho chovu starostlivo vyberaní a odsúhlasení komisiou Klubu chovateľov poľovných sliedičov, kde je toto plemeno na Slovensku zaradené: KCHPS (www.kchps.sk). Každý rodič šteniatok je povinný prejsť dvomi výstavami, bonitáciou (meraním výšky a kontrolou chrupu) a absolvovať povinné vyšetrenia na ochorenia v tomto plemene. V našich silách je odchovávať kvalitné a zdravé šteniatka, preto sa snažíme rodičov testovať na všetky možné ochorenia v plemene ako sú: dysplázia bedrových a lakťových kĺbov (HD a ED) oficiálne schváleným FCI veterinárom, geneticky recesívne choroby ako PRA-prcd, CHG, NAD, Brachyuria v oficiálnom laboratóriu a musia mať DNA-profily (overenie pôvodu rodičov) taktiež v oficiálnom laboratóriu Laboklin (www.laboklin.sk), sú plnochrupí so správnym skusom, typickým exteriérom a so správnou povahou. Všetky naše šteniatka sú registrované v plemennej slovenskej knihe SPKP (www.skj.sk) to znamená, že nepredávame šteniatka bez PP - preukazu pôvodu / rodokmeňa.


Šteniatka odchovávame výhradne v domácom prostredí! Do 3 týždňov veku su odchovávané v spálni, potom sa presúvajú do ohrádky v kuchyni aby si zvykali na rôzne zvuky a pachy v domácnosti. Neskôr po prvej vakcíne ich presúvame von, aby sa učili na vonkajšie prostredie a zvuky zo susedctva. Šteniatka sú odchované na kvalitnom krmive FARMINA MO CIBAU PUPPY FISH and RICE, no našim psíkom varíme aj mäso (divinu) s ryžou a miešame s granulami.

Šteniatka sú do času odberu pravidelne ošetrované veterinárnym lekárom, sú registrované v Centrálnom registri spoločenských zvierat (www.crzs.sk), budú od nás odchádzať riadne socializované, očkované, pravidelne odčervované každé 2 týždne, s kúpnou zmluvou a rodokmeňom.  Po odbere sme s novými majiteľmi v pravidelnom kontakte.

    Webdesign pre chovatelov

© 2015 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele