O nás a našich začiatkoch

AKO SOM SA DOSTALA K PLEMENU ŠPANIELSKY VODNÝ PES?

foto č.1

Naša láska ku zvieratám pretrvávala odjakživa. Chovom ušľachtilých psov s rodokmeňom sa zaoberá doteraz moja maminka, ktorá je v tomto svete roku 1994. Náš prvý pes s rodokmeňom bol Akos, plemeno Shar-pei, ktorý bol typickým predstaviteľom a spoluzakľadateľom klubu plemena "Shar-pei" na Slovensku. Neskôr v roku 2002 k nemu pribudlo spoločenské plemeno "Griffon", pri ktorom som sa naučila vystavovať a od roku 2008 pravidelne súťažiť v súťaži "Junior Handling" pre mladých vystavovateľov. V spomenutej súťaži sme dosiahli so psíkom "Goldene Horde Adamante Eldorado, import Nemecko" (na foto) nasledovné umiestnenie: NAJLEPŠÍ MLADÝ VYSTAVOVATEĽ na Slovensku roku 2011, NAJLEPŠÍ MLADÝ VYSTAVOVATEĽ na Slovensku roku 2012 (reprezentant krajiny na Svetovej výstave v Budapešti 2013).

 

Ešte predtým, než som začala dosahovať výsledky vhodné reprezentácie Slovenska, som sa rozhodla pobzerať po inom plemene, ktoré by vyzeralo vo výstavnom kruhu vzbudzovalo pozornosť, nepĺzlo by, starostlivosť o srsť by bola minimálna a taktiež veľkú rolu hrala aj povaha plemena. Po dlhom hľadaní chovateľov, po pár nevydarených pokusoch o zakúpení šteniatka, sme si v roku 2010 rezervovali šteniatko "UVANE De Valneboeiro" priamo v Španielsku a náš sen sa stal skutočnosťou. Začiatkom roka 2011 prišla na Slovensko prvá zástupkyňa plemena "Španielsky vodný pes".

V súčastnosti sa usilujeme o skvalitnenie chovu Španielskych vodných psov vo svete. Našimi prioritami sú hlavne zdravie, exteriér a dobré povahové vlastnosti. V roku 2012 prišiel na svet náš a celkovo prvý vrh Španielskych vodných psov na Slovensku. Ako prioritu sme si určili  kvalitu odchovaných vrhov, nie kvantitu. Naše odchovy môžete sledovať v iných chovateľských staniciach nielen v Európe, ale aj v USA či v Austrálii. Šteniatka odchovávame s láskou, riadnou starostlivosťou a sú pod pravidelným veterinárnym dohľadom. Dúfame, že naše šteniatka prinesú veľa radosti novým majiteľom a tešíme sa z nových priaznivcov plemena, ktorých spoznáme vďaka spoločnej láske k plemenu "Perro De Agua Espaňol".

S pozdravom ostáva Viktória Kyseľová, chs WaveletWebdesign pre chovatelov

© 2015 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele